Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Yesevi Mensuplarıyla Akşam Yemeğinde buluştu04 Eyl 2018

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni ve Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi münasebeti ile Türkistan’da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, yeni akademik yılı çalışmalar ile Üniversitenin faaliyetlerine yönelik bilgilendirme toplantısında personel ile bir araya geldi. Yesi Otelde yapılan toplantıya, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve Türkiyeli bütün Akademik ve İdari personel de katıldı.

Toplantıda konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Yeni akademik yılın değerlendirmesini yaparak, personeli ilgilendiren bazı hususlarda açıklamalarda bulundu. Üniversitenin başarısının sürekli yükseldiğine işaret ederek, bu yükselişte başta Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten olmak üzere tüm personelin katkısı olduğuna vurgu yaptı. Başkan Yıldız yeni akademik yılın hayırlı olmasını temenni ederek, tüm çalışanlara başarılar diledi.

Akabinde söz alan Mütevelli Heyet Üyesi Muhittin şimşek ise personele hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “sizler burada önemli bir emanetin bayraktarlığını yapıyorsunuz, sizler Türkiye Cumhuriyetinin temsilcilerisiniz dolayısıyla burada bırakacağınız imaj insanların zihninde Türkiye tezahürü olacaktır, sizlerden isteğimiz Üniversitemizi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeniz” diye konuştu.