Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı Mezunlarla yemekte buluştu05 Eyl 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, yüksek lisansını ve doktorasını Türkiye’de tamamlamış Kazakistanlı Ahmet Yesevi Üniversitesi  mezunlarıyla yemekte bir araya geldi.

4 Eylül Salı günü Üniversitemizin Yesi Oteli’nin Restoran Bölümünde gerçekleşen yemekli toplantıya, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten ile Mütevelli Heyet Başkanı’nın davetlisi olarak TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş da katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Yıldız,  “yeni bir eğitim-öğretim döneminin başındayız, hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum.  Biliyorsunuz Türkistan artık büyük bir değişim ve gelişim içerisinde, devlet büyüklerimiz bu Üniversiteye ve Türkistan’ın gelişimine yönelik işbirliği ve yatırımlara çok önem veriyor. Dolayısıyla Üniversite mensupları olarak görev ve sorumluluklarımız daha da artmıştır, sizlerden isteğimiz, Türkiye’de aldığınız deneyim ve tecrübelerinizi en iyi şekilde paylaşmanız ve buradaki çalışmalara katkı sağlamanızdır” dedi.

Toplantı katılımcıların görüş ve değerlendirmeleriyle sona erdi.