Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Türkistan’da07 Eyl 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ile birlikte, 1-5 Eylül 2018 tarihleri arasında Üniversitenin çeşitli birimlerinde inceleme ve değerlendirme çalışmalarında bulundu.

Türkistan programına, yeni eğitim-öğretim yılının açılış töreniyle başlayan Başkan Yıldız, 3 Eylül Pazartesi günü Rektörlükte bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi.  Rektör yardımcılığına atanan, Eğitim İşlerinden sorumlu Prof. Dr. Umirbek Umbetov’a, Bilim ve İnovasyon İşlerinden sorumlu Prof. Dr. Kemalbek Berkinbaev’e, Sosyal Hizmetlerden sorumlu Prof. Dr. Nurlan Batırbaev’e, Akademik Bilim ve Yükseköğretimden sorumlu Doç. Dr. Şolpan Esimova’ya ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığına atanan Doç. Dr. Eftal Ş. Batmaz’a tebrik ziyaretleri gerçekleştirerek, çalışmaları hakkında bilgi aldı ve başarı dileklerinde bulundu. Akabinde Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile bir görüşme yaparak, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılması hedeflenen projeleri değerlendirdi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiyeli personel ve Türkiye mezunlarıyla ayrı ayrı günlerde akşam yemeğinde bir araya geldi. Türkistan  Eyalet Valiliğine, Diş Hekimliği Fakültesi ile Kentav Enstitüsü ziyaretleriyle Türkistan programını sürdüren Başkan Yıldız, 16. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi Türksoy’un Kuruluşunun 25. Yılı özel oturumuyla Türkistan programını tamamladı.