Dr. Mustafa Canbaz için Ahmet Yesevi Üniversitesinde Taziye Programı 17 Eyl 2018

 

Geçtiğimiz ayda  vefat eden Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretim Üyesi merhum Dr. Mustafa Canbaz’ın vefatının 40'ıncı günü münasebetiyle taziye programı düzenlendi. Türkistan’da yapılan taziye programına başta aile yakınları olmak üzere akademik camiadan çok sayıda isim katıldı.

Programa, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcıları, üniversitenin akademik ve idari kadrosu ile aile yakınları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız söz alarak taziye dileklerinde bulundu. Başkan Yıldız konuşmasında, “Bu dünyaya geldiğimiz gibi bu dünyadan da göçeceğiz, ancak Mustafa kardeşimiz genç yaşta hayatının baharında ansızın aramızdan ayrıldı. Mustafa kardeşimizle uzun yıllar birlikte  çalıştık. Ayrıca kendisi Üniversitemizin ilk mezunlarındandır. Öğrenimini tamamladıktan sonra burada göreve başladı. Üniversitemizde Akademik ve idari olarak her biriminde görevler icra ederek, üniversitemize büyük hizmetler sundu. Aldığımız acı haberle vefat ettiğini öğrendik. Böyle ansızın gidişi bizleri derinden müteessir etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyor, geride kalan kederli ailesine sabrı cemil temenni ediyoruz. Ahmet Yesevi Üniversitesi ailesinin başı sağ olsun” diye konuştu.

Rektör Abdrasilov ise konuşmasında taziye dileklerinde bulunarak, “Dr. Mustafa Canbaz’ı rahmetle anıyoruz, Üniversitemize yaptığı hizmet ve katkılarından dolayı kendisine minnettarız. Allah rahmet eylesin’’ dedi.

Mevlid programı  yapılan dualarla sona erdi.