Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Öğrencilerle buluştu19 Eyl 2018

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Üniversitemizde düzenlenen bir etkinlikte Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.  Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde yapılan etkinlikte, Rektör Abdrasilov öğrencilere eğitim sisteminde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Rektör Abdrasilov, yeni dönemin eğitim planı, müfredatlar, öğrenci değerlendirme sistemi ile ilgili uygulamaya konulan değişiklikleri anlattı.  Öğrenciler ise bölüm ve ana bilim dalları hakkında çeşitli sorular sordu. Üniversite yönetiminin ve akademik faaliyetlerin, kalite ve standartları hakkında önerilerin de değerlendirildiği toplantı,  mesleki alanda açık fikirlerin dile getirilmesi ve dikkate alınması açısından önemli olduğu belirtildi.

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri için Diş Hekimliği Kliniğinin açılması konusunda  çalışmalar yürütüldüğü belirtilerek en kısa zamanda hizmete açılacağı vurgulandı.

Toplantıda ayrıca Üniversitenin  yerleşkesine  yeni  yüksek standartlı  öğrenim, araştırma, barınma ve sosyal  binaları  yapacağını da açıklandı.