Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Öğrenciler Soruyor, Başkan Cevaplıyor” programı yapıldı19 Eyl 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencileriyle 'Öğrenciler Soruyor, Başkan Cevaplıyor' adlı bir program gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya sadece Başkan Prof. Dr. Musa Yıldız ve öğrenciler katıldı. 

Mütevelli Heyet Başkanı yaptığı konuşmasında öğrencilere  başarılı bir eğitim dönemi geçirmelerini diledi. Başkan Yıldız konuşmasında: ’’Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türk dünyasına hizmet eden Türkiye ve Kazakistan cumhuriyetlerinin ortak ve uluslararası statüye sahip bir Üniversitesidir. Dünyanın dört bir yanından gelen 33 Türk ve akraba topluluğuna mensup öğrenci Üniversitemizde öğrenim görmektedir. Ayrıca bu özelliğiyle de eşi benzeri bulunmamaktadır” diye konuştu.

Öğrencilere değer veren bir yönetim anlayışına sahip olduklarına vurgu yapan Başkan Yıldız, “Sizler bize önce Allah’ın sonra ailelerinizin emanetisiniz. Biz bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak istiyoruz. Bu vesileyle buraya geldiğimizde sık sık sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bu toplantılar sayesinde öğrencilerimizin sorun ve isteklerini dinliyor ve çözüm yollarına bakıyoruz. ” dedi.

Başkan Yıldız'ın özel olarak dinlediği öğrenciler, bugüne kadar gerçekleştirilen hizmetler için teşekkürlerini iletirken, sorun ve çözüm önerilerini de paylaştılar. 

Toplantı sonunda Mütevelli Heyet Başkan Prof. Dr. Musa Yıldız, Üniversitemize yakın zamanda atanan Rektör vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ile Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten’i salona davet ederek  öğrenciler ile tanıştırdı. 

Öğrencilere hitap eden Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar,  Öğrencileri görmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek gençlerle bir arada olmanın insanı gençleştirdiğini söyledi. Geçtiğimiz yıl da  akademik etkinlikler çerçevesinde Ahmet Yesevi Üniversitesinde iki kez bulunduğunu belirten Tomar, burada kendini yabancı hissetmediğini dile getirdi. Tomar, Hoca Ahmet Yesevi’nin manevi önderliğinde, öğrencilere en iyi şekilde eğitim hizmeti vermeye çalışacaklarını vurguladı. 

Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten ise bu görevde öğrencilere hizmet için bulunduklarını söyleyerek ‘’Her ne sorun olursa olsun bize her zaman ulaşabilirsiniz. Tabi ki sadece sorun içinde değil durum değerlendirmesi için de gelebilirsiniz”  diyerek başarılı bir eğitim dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu. 

Öğrenciler Soruyor, Başkan Cevaplıyor programı toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.