Ahmet Yesevi Üniversitesinde Aşıklar atışması25 Eyl 2018

 

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbaev’in “Geleceğe yön veren: Ulusal Kalkınma” programları kapsamında fakülteler arası ‘’Dilin Varlığı Milletin Varlığı’’ âşıklar atışması programı düzenlendi.

Nursultan Nazarbaev’in Ulusal Kalkınma makalesi kapsamında ve ‘Kazakistan Halkları Dilleri Bayramı’ nedeniyle düzenlenen etkinlik 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Merkez Kütüphanenin toplantı ve konferans salonunda yapıldı.

Ulusal Kalkınma Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrenciler bir hafta boyunca yeteneklerini sergilediler. Tüm etaplar sonucunda ve dereceye girenler belirlendi.  Jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle yarışmanın birinciliğini Aygül Habibullaeva aldı. İkinci sırayı Irısgül Doscanova paylaşırken, İdiris Baurjan üçüncü sıranın sahibi oldu.

‘Dil Varlığı Milletin Varlığı Programı’nda dereceye girenler törenle ödüllendirildi. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emirbek  Abuov; “Dilin öneminden bahsederek, bugün burada dil adına çok önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan öğrenciler büyük başarı sağladılar ve gerçekten birinciyi seçmekte zorlandık. Katılımcı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” diye konuştu. 

Etkinlik ödüllerin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.