Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Abdrasilov’dan motivasyon toplantısı28 Eyl 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Boltbek Abdrasilov Üniversitemize bu yıl kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Motivasyon amaçlı yapılan toplantı 27 Eylül 2018 Perşembe günü Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Mesleki Yönlendirme Bölümü Başkanı Uldaray Batırkızı'nın moderatörlüğünü yaptığı toplantıda, Rektör Abdrasilov öğrencilerin sorularını yanıtladı. Üniversitenin daha iyi  yerlere gelebilmesi ve büyümesi için yoğun gayret sarf ettiklerini açıklayan Rektör Abdrasilov,  amaçlarının öğrenci memnuniyetine dayalı,  sosyal ve akademik kaliteyi artırarak Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin başarısının en yüksek seviyelere taşımak istediklerini vurgu yaptı.   

Kendi özgeçmişinden bahseden Rektör Abdrasilov, inanarak, planlı ve programlı  çalışmayla kişisel ve kurumsal hedeflere mutlaka  ulaşıldığını söyledi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Abdrasilov, “Sizler buraya yeni geldiniz, öncelikle sizin bir program oluşturmanız gerekiyor.  Tabi ki,  tüm vaktinizi ders çalışmaya ayırın demiyoruz.  Spor yapın,  gezin alışverişe çıkın,  bilimsel ve sosyal hatta  başarı dengesini mutlaka gözeterek çalışın. Bu şekilde çalışmalarınız sizi hedeflerinize ulaştıracaktır” diye konuştu.