Ahmet Yesevi Üniversitesinde ''Dekanlık Kupası-2018'' Futbol turnuvası düzenlendi18 Ekim 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından ''Dekanlık Kupası-2018'' adlı futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvaya Sosyal Bilimler Fakültesi ile Kamu Yönetimi ve İktisat Yüksek Okulundan 14 takım katıldı. 

12 Ekim 2018 günü, Türkistan yerleşkesi spor alanında başlayan turnuvanın açılışında konuşan Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Eftal Ş. Batmaz; ‘’Bu turnuvayı fakülteler ve bölümler arasındaki dostluk ve kardeşliği geliştirmek, gençlerin bedeni ve ruhi gelişimine katkı sağlamak amacı ile düzenledikleri belirterek, bu turnuvanın tek kazananın dostluk olacağını'' söyledi. Dekan Batmaz başarılı bir öğrenimin sadece ders çalışmakla olmayacağına dikkat çekerek: ''Değerli öğrencilerimiz yeni bir eğitim yılının başındayız, sizlere başarılar diliyorum. Başarılı bir eğitim yılı geçirmek istiyorsanız, planlı programlı çalışmalı ve çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunmalısınız. Bu vesile ile düzenlediğimiz bu turnuvaya katılımlarınız için sizleri tebrik ediyor, turnuvanın dostluk ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum'' dedi.

İki gün süren turnuva sonunda,  İşletme Bölümü turnuvanın birincisi oldu. Turnuvanın ikinciliğini  Hukuk Bölümü alırken, Turizm Bölümü üçüncülüğü kazandı. 

Turnuvanın ödül töreni 13 Ekim Cumartesi günü yapıldı. Turnuvanın birincisi İşletme Bölümü öğrencileri şampiyonluk kupasını Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Eftal Ş. Batmaz'dan aldılar.