Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yüksek Öğretim Kurumlarında Kalite ve Akreditasyon Konferansı18 Ekim 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek tarafından 16 Ekim 2018 tarihinde Akademik ve İdari personele yönelik  "Yüksek Öğretim Kurumlarında Kalite ve Akreditasyon"  konulu konferans verdi.  Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten’in açış  konuşmasını yaptığı toplantı Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezi ile Kentav Hazırlık Fakültesinde gerçekleştirildi.

Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek konferansta, dünyadaki üniversiteleri ve bu üniversitelerdeki akademik faaliyetleri değerlendirdi.  Ahmet Yesevi Üniversitesinin yükseköğretimde kalite hedefleri doğrultusunda plan ve proje esaslarına göre gelişimi ve kaliteli hizmet yapısına dönüşüm süreci üzerinde durdu.

Mütevelli Heyet Üyesi Şimşek sunumunda “akademik standartlar, akademik uyum, öğretim, öğrenme ve araştırma için kalite, öğrenme desteği, öğrenme kazanımları, uygun formlarda ölçme, verimli sosyal değerler ve içerikler, girdi ve çıktı ölçümleri gibi çağdaş akademik ölçümlemelerinin önemi hakkında bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesinde incelemelerde bulunan Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Türkistan Valiliğine gerçekleştirdiği ziyarette Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan’daki yeni gelişmelere etkisi ve katkısı konusunda bilgi ve görüş alış verişinde bulundu.

Prof. Dr. Muhittin Şimşek etkinlik ve incelemelerinin sonunda 17 Ekim 2018 tarihinde Türkistan’dan ayrıldı.