Ahmet Yesevi Üniversitesi 2018Dünya Sambo Şampiyonasında 4 madalya kazandı19 Ekim 2018

 

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 12-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen 2018 Dünya Sambo Şampiyonasında Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencileri 4 madalya kazandı. 

Tiflis 2018 Dünya Sambo şampiyonasına Ahmet Yesevi Üniversitesi Sanat Fakültesi Beden Eğitimi öğrencileri Abdıgani Bibarıs ve Moldaş Kemelbek Gençler Sambo şampiyonasında ikinci gelerek gümüş madalyanın sahibi oldular.  Aidarbek Toktarbek ve Orazbay Araylım ise bronz madalya aldılar. 

Sporcuları makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov,  Ahmet Yesevi Üniversitesinin spor faaliyetlerine her zaman destek veren bir üniversite olduğuna vurgu yaparak, “Kuruluşundan bu güne Üniversitemizde başta Bekzat Sattarhonov olmak üzere öğrencilerimiz birçok başarıya imza atmıştır ve yakın zamanda da Asya Oyunlarında iki sporcumuz altın madalya kazanmıştı. Şimdi sizlerde Tiflis’te düzenlenen Dünya Sambo Şampiyonasından  gümüş ve bronz madalyalarla döndünüz. Kazanmış olduğunuz bu madalyalar gerçekten büyük bir başarıdır. Hepinizi tebrik ediyor, öğrenim ve spor hayatlarınızda başarılar diliyorum,” dedi.