Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 Akademik Yılı 4. Senato Toplantısı 30 Ekim 2018

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 4. senatosu Türkistan yerleşkesi kültür merkezinde gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın başkanlığında toplanan senatoya rektör yardımcıları ve senato üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında  2018-2019 Öğretim yılı içerisinde çeşitli bilim dallarında başarı elde eden ve dereceye giren akademisyenler ve öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Toplantıda Rektör Abdrasilov,   senato gündem maddeleri hakkında ön bilgilendirme sunumu yaparak oturumu başlattı. 2019-2023 Stratejik Gelişme Planının önceliğinin Üniversitenin Information Technology (IT) altyapısının geliştirilmesi ve ‘Dijital Üniversite’ (e-univer, Smart Campus) olduğunu, mevcut sınav sistemi yönetmeliğinde değişiklikler yapılması gerektiğini ve öğrencilerin başarı durumunu ölçen yöntemin değerlendirmesinin ana gündem maddeleri  olarak görüşüldüğü toplantı yaklaşık dört buçuk saat sürdü. 

Senato toplantısında ayrıca; ‘İmpakt Faktörü’ yüksek dergilerde yayınlanan makaleler ile Üniversite Türkoloji Enstitüsü  dergisi olan ‘Türkoloji’ve ‘Heberci’dergilerinin yayın kurulu üyelerinin seçildiği 4. senato toplantısında  akademik faaliyetlerin yeniden düzenlenmesi ve Üniversite kurumsal yapısının dönüşümü gibi çok önemli  konular görüşülerek karara bağlandı.