Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, ‘BookCrossing’ Merkezinin açılışına katıldı14 Kasım 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kütüphanesinde ‘BookCrossing’  (Gezgin Kitap)ve Okuma Merkezinin açılışı yapıldı. Törene, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yılıdız, Heyet Üyeleri Prof. Dr. Muhittin Şimşek, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karakum ile Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar katılarak  merkezin açılış kurdelasını kestiler. 

Törende bir konuşma yapan Rektör Abdrasilov, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve  öğrencilerin kütüphanede daha çok vakit geçirmeleri amacıyla böyle bir merkez oluşturduklarını söyledi.  Açılışın ardından öğrenci konsey başkanlığı tarafından merkezle ilgili bir sunum yapıldı.

Yeni açılan merkez ile ilgili bir değerlendirme yapan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yılıdız, “Kütüphanemizin içerisindeki bu gibi çalışma ve inceleme mekanlarının Kütüphaneye olan ilgiliyi artırmakta olduğunu, öğrencilerin kendi kitapları ve akademisyenlerin de kendi bağış yayınları ile ‘Gezgin Kitap’ bölümüne katkı sağlayacaklarını” söyledi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve heyet son olarak  Kütüphane içerisindeki Yesevi Kitaplığı ve Araştırıma Bölümünde incelemelerde bulundu.