Ahmet Yesevi Üniversitesinde Hazırlık Öğrencilerine karşılama programı14 Kasım 2018

 

ÖSYM 2018 YKS sonuçlarına göre üniversitemiz kontenjanlarına ek yerleştirme ile yerleşen öğrenciler Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinesinde İstanbul Atatürk havalimanından uçakla Çimkent’e ardından da otobüs ile Hazırlık Fakültesinin bulunduğu Kentav şehrine getirildi. Ek yerleştirme ile gelen öğrencilerimize yönelik Hazırlık Fakültesinde karşılama töreni düzenlendi. 14 Kasım 2018 Çarşamba günü yapılan programa; Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten, Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör ve Öğrenci İşleri Eş Daire Başkanı Bülent Şen katıldı.

Yeni öğrencileri kahvaltıda ağırlayan Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, hoş geldin dilekleriyle başladığı konuşmasında Kazakistan, üniversite ve dersler hakkında öğrencilere bilgi verdi. Rektör Vekili Tomar, yeni öğrencilere farklı bir ülkeye geldiklerini bu ülkenin kanun ve gelenekleri hususunda dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaparak, “Değerli öğrencilerimiz sizlerden  derslerinize iyi çalışmanızı, Kazakça ve Rusçayı en iyi şekilde öğrenmenizi istiyoruz. Bunun yanında sosyal kültürel etkinliklere katılın. Ayrıca  burada  Türkiye’yi temsil ettiğinizi unutmayınız. Sadece derslerinizdeki başarılarınızla değil, yüksek ahlak ve edebinizle de örnek olunuz. Size verilen tavsiyelere uyduğunuz takdirde başarılı bir şekilde öğreniminiz tamamlar ve iş hayatınıza atılırsınız. Hepinize iyi bir öğrenim dönemi geçirmeyi temenni ediyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Pusat Pilten ise konuşmasında, yeni öğrencilere Ahmet Yesevi Üniversitesini tercih ettikleri için teşekkürlerini ileterek, öğrenim hayatlarında başarılar diledi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Pilten, Burada Türkiye Cumhuriyetini temsil ettiklerine vurgu yaparak “sizler Türkiye Cumhuriyetinin temsilcilerisiniz dolayısıyla burada bırakacağınız imaj insanların zihninde Türkiye tezahürü olacaktır, sizlerden isteğimiz derslerinizdeki başarılarınızla ülkemizi temsil etmeniz”diye konuştu.