Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar Hazırlık Öğrencileriyle bir araya geldi19 Kasım 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar,  Üniversitemizin Hazırlık Fakültesinde öğrenim gören Türk öğrencilerle bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi Toplantıda,  Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten, Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör ile Öğrenci İşleri Eş Daire Başkanı Bülent Şen de hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Rektör Vekili Tomar, öğrencilere başarılı olmanın yollarından bahsederek, “değerli öğrencilerimiz sizler evinizden uzak farklı bir ülkede okuyorsunuz, bu ülkenin kendine özgü  kültürü ve farklı kuralları var.  Bunları iyi öğrenmeliyiz hepimiz burada birer elçi gibiyiz.  Dolayısıyla yaptığınız her iyi veya kötü hareketiniz Türk milletine yansıtılmaktadır.  Sizler derslerinizdeki başarılarınızla, dil öğreniminizle, spor, kültür ve sanat alanındaki başarılarınızla ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelisiniz” diye konuştu.

Ahmet Yesevi Geleneğinin kültürel hayatımızdaki, kültürel kodlarımızdaki önemi üzerinde açıklamalar yapan Rektör Vekili Tomar, Ahmet Yesevi gibi bir büyük  manevi şahsiyetin türbesinin bulunduğu ve isminin taşındığı ortamda okumanın ayrı bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluğun bilincinde,  buradaki görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri gerektiğini vurguladı.

Rektör Vekili Pusat Pilten ise konuşmasında  Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi öğrencilerinin üniversite imkanlarını en verimli biçimde kullanarak  öğrenimlerini en başarılı bir şekilde bitireceklerine inandığını belirtti. 

Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör ise, öğrencilere her türlü konularda yardımcı olacaklarını dile getirerek, hazırlık dönemi bitene kadar dil öğrenimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için gerekli destekleri vereceklerini bildirdi. 

Toplantı, öğrencilerin sorularına verilen cevaplarla tamamlandı. Toplantının sonunda toplu hatıra fotoğraf çektirildi.