Prof. Dr. Nurgül Kılınç Ahmet Yesevi Üniversitesinde27 Kasım 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Akademik Değişim Dairesinin koordinasyonu ile misafir öğretim üyesi projesi kapsamında, Selçuk Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurgül Kılınç Türkistan Yerleşkesinde ders, seminer, konferans ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi. 

12 -24 Kasım 2018 tarihleri arasında, Üniversitemizin Sanat Fakültesi’nde bir dizi akademik çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Nurgül Kılınç, “Moda Endüstrisinde Trend Araştırmaları, Araştırma Yöntemleri, Bilimsel Yayın Hazırlama, Bilimsel Yayın Etiği, Drapaj Tekniği ile Giysi Tasarımı, Kalıp Hazırlama, Giysi Üretimi” konularında Moda Tasarım Bölümü hoca ve öğrencilerine teorik ve uygulamalı dersler vererek; bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştı. Misafir Öğretim Üyesi Kılınç ayrıca 16 Kasım 2018 tarihinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Enstitüsünde "Yükseköğretimde Kurumsal Dış Değerlendirme" konulu bir seminer verdi. 

Üniversitemizdeki akademik çalışmalarını tamamlayan Prof. Dr. Nurgül Kılınç'ı Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ile birlikte makamında kabul ederek teşekkürlerini iletti ve hediye takdim ettiler. Programını tamamlayan Prof. Dr. Nurgül Kılınç Türkiye'ye dönüş yaptı.