Ahmet Yesevi Üniversitesinde Münazara yarışması yapıldı29 Kasım 2018

 

 
Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü Sosyal Bilimler Fakültesi Konferans salonunda ‘Debate  Show’ adlı münazara yarışması yapıldı.

Fakülte Dekanı Doç. Dr. Eftal Şükrü Batmaz etkinlik  kapsamında bir açılış konuşması yaptı. Batmaz, konuşmasında dersler kadar sosyal faaliyetlere katılımın da, öğrencinin kendisini geliştirmesinde önemli olduğunu vurguladı. 

 

Batmaz;“bu tür faaliyetlere ilgi gösterip katıldığınız için öncelikle sizi tebrik ediyorum. Eğitim ve yüksek öğrenim için müfredat olmazsa olamaz. Ancak bunu çeşitli etkinliklerle geliştiremezseniz akademik entelektüel düzey yetersiz kalabilir. Sizleri kürsü ve hitabet deneyimi kazanmanız öğrenim döneminizden sonraki iş hayatınız için çok önemlidir. Özellikle münazara yarışmalarında yapılan tartışmalar fikir alış verişleri hem ufuk açıcı hem de özgüveni geliştirmektedir. Bu yarışmada derece alamayanlar üzülmesinler. Sizler bu yarışmaya katılarak en büyük ödülü kazandınız. Hepiniz tebrik ediyor ve başarılar diliyorum”dedi. 

Yarışmaya, diğer fakültelerin öğrencileri de ilgi gösterdi. Toplam dört takımın yer aldığı münazara yarışmasında, öğrenciler çeşitli konu başlıklarında görüş ve düşüncelerini paylaştılar. 

Yaklaşık iki saat süren yarışma sonucunda,  jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle dereceye giren takımlar belli oldu. Yarışmanın şampiyonu ‘BAK’ takımı oldu. İkinci sırayı ‘Double A’ takımı kazanırken, ‘Akikatın Aytayık’ takımı ise üçüncü oldu. 

Etkinlik, ödül töreni ile sona erdi.