Ahmet Yesevi Üniversitesinde,Kamu Yönetimi ve Ekonomi Enstitüsü Danışma Konseyi toplantısı04 Aralık 2018

 

Kamu İdaresi ve Ekonomi Yüksek Okulu, Türkistan Bölgesinde kamu idaresi organları ile etkin etkileşim kurulmasına ilişkin Danışma Konseyitoplantısı düzenledi. “Kamu Hizmeti Için Personel Hazırlama Enstitüsü: Astana Konseyi Katılımcı Ülkelerinin Kamu Hizmetindeki Deneyimi” ve Kamu Yönetimi ve Ekonomi Enstitüsü” konu başlığıyla yapılan etkinlik, Kültür Merkezi toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirildi. Konseye Kazakistan Azerbaycan ve Tataristan’dan kamu, kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  

Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov’un oturum başkanlığında gerçekleşen konseye, Astana Kamu Yönetimi Kalkınma Ajansı  Başkanı Alihan Baymenov, Azerbaycan Milli Sınavları Merkezi Başkan yardımcısı Bahram Halilov, Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten, Kazakistan Cumhuriyeti Kamu Hizmeti İşleri ve Yolsuzlukla Mücadele Ajansı Türkistan Eyaleti Müdürü Galım Tursunbayev, Stratejik İnsiyatifler Merkezinin Genel Müdürü Ernar Carkeşov ile Müdür Yardımcısı Olcas Hudaybergenov, Rus Adalet Üniversitesi Öğretim Üyesi Dinara Minnigulova (Kazan-Tataristan) ve kamu yönetimi ve kamu hizmetleri uzmanı Şıngıs Mukan katılarak, konseyin açış konuşmasınıyaparak, konu ile ilgiligörüş ve önerilerini paylaştılar. 

4-5 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen Danışma Konseyi kapsamında Kamu Yönetimi ve İktisat enstitüsünün öğretim üyeleri, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için Alihan Baymenov ve Olcas Hudaybergenov konferans verdi. Program,5 Aralık 2018 Çarşamba günü Ernar Carkeşov’un "Singapur efsanesi gerçek mi? Singapur'un gelişmekte olan ülkelerden gelişen ülkeye dönüşümü"sunumu ile sona erecek.