Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesinde ''Merekelik Konser'' düzenlendi13 Aralık 2018

 

 

Sosyal Bilimler Fakültesi, Öğrenci Konseyi tarafından Kentav yerleşkesinde bulunan Hazırlık Fakültesinde ''Merekelik Konser'' düzenlendi. Üniversitemize eğitim almak üzere Türk Dünyası ve Akraba topluluklardan gelen öğrencilerin  hazırlık eğitimi gördükleri Hazırlık Fakültesinde, Sosyal Bilimler Fakültesi ve üniversitemizi tanıtmak amacı ile öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteri sunuldu.

Konsere, Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Eftal Ş. Batmaz, Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı. Törende açılış konuşması yapan Doç. Dr. Eftal Ş. Batmaz öğrencilere, '' üniversitemizi tercih ettikleri için teşekkürlerini ileterek, öğrenim hayatlarında başarılar diledi. Öğrencilere bazı tavsiyelerde de bulunan Batmaz, burada her bir öğrencinin kendi ülkesini temsil ettiğine dikkat çekerek “sizler ülkelerinizin temsilcilerisiniz dolayısıyla burada bırakacağınız imaj önemlidir, bu nedenle, sizlerden isteğimiz derslerinize önem vermeniz ve sosyal faaliyetlere katılmanızdır ”diye konuştu. Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör ise, öğrencilere her türlü konuda yardımcı olacaklarını dile getirerek, hazırlık dönemi bitene kadar dil öğrenimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için gerekli destekleri vereceklerini bildirdi.

Konuşmaların ardından Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu dans, şiir, müzik ve yarışma etkinlikleri öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.