Ankara’da Burslu öğrencilerle “Ulus Olmak İstersek” kitabının değerlendirme toplantısı yapıldı20 Aralık 2018

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden Kazakistanlı burslu öğrencilerle her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kitap değerlendirme toplantısına katıldı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Kalenderoğlu’nun danışmanlığında devam eden toplantının Şubat ayındaki konusu, Rahmankul Berdibayev’in “Ulus Olmak İstersek” adlı inceleme kitabı  oldu.

Prof. Dr. Musa Yıldız öğrencilere yaptığı konuşmada Türk halklarının edebiyatı, manevi bağları ve tarihine önemli katkıları bulunan ve Ahmet Yesevi Üniversitesinde görev yaptığı yıllarda önemli hizmetler icra eden Prof. Dr. Rahmankul Berdibay’ı, doğumunun 91. yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı bünyesinde düzenlenen kitap değerlendirme toplantısında anmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Musa Yıldız öğrencilere, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Toplantı öğrencilerin sorularının ardından sona erdi.