Ahmet Yesevi Üniversitesinde Beden Dili ve İletişim semineri21 Aralık 2018

 

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu, Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde  Beden Dili ve İletişim konusunda seminer verdi. 21 Aralık 2018 Cuma günü Kültür Merkezi Toplantı ve Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Eftal Şükrü Batmaz’ın yanı sıra çok sayıda yönetici, akademisyen ve personel katıldı. 

Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu burada yapmış olduğu seminerinde, yazılı ve sözlü iletişim, sözsüz iletişim ve beden dili iletişimi üzerinde durdu.  Doğru ve ilkeli iletişimin önemi vurgulandığı seminerde; kişilerin, grupların ve organizasyonların doğru ve ilkeli  iletişimin kurum kültürünün benimsenmesindeki etkileri anlatıldı. Ayrıca, basın ve halkla ilişkilerin kurumsal kimlik ve tanıtımda belirleyiciliği ile Marmara Üniversitesinin medya ile iletişim organizasyon yönetimi hakkında ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunuldu.

Abdurrahmanoğlu konuşmasının sonunda, beden dilinin, işaret dilinin, jest ve mimiklerin doğru iletişim için çok önemli olduğuna dikkat çekerek,  iyi bir konuşmacı olmak kadar iyi bir dinleyici olmanın da iletişimin kuralları doğrultusunda değerlendirildiğini söyledi. 

Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu, seminerini katılımcıların sorularını yanıtlayarak tamamladı.