Ahmet Yesevi Üniversitesinde Protokol Kuralları Semineri21 Aralık 2018

 

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu, Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde  “Protokol Kuralları”  konusunda seminer verdi. 20 Aralık 2018 Perşembe günü Kültür Merkezi Toplantı ve Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcıları Doç. Dr. Şolpan Esimova ve Doç. Dr. Pusat Pilten ile akademisyen ve personeller katıldı.

Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu toplantı usul ve yöntemleri ile kitlelere ve guruplara hitap etme usul ve yöntemleri hakkında bilgi vererek, ulusal ve kurumsal protokol uygulamalarının önemini dile getirdi. Yöneticiler, akademisyenler ile tüm idari personele yönelik seminerlerde,  kurum kültürü, kurumsal ve kişisel iletişimin incelikleri ve protokol uygulamalarına yönelik temel yaklaşımlar ve ilkeler üzerinde duruldu.

İletişimin daima amaca ve hedefe yönelik yapılması gerektiği,  kurumsal ve kişisel iletişimde ilke ve kuralların birbirini tamamlayan çok yönlü dinamik bir yapıyı oluşturduğu,  kişide ve kurumdaki doğru ve etkili iletişimin kişi için ve kurum için temsil başarısını getirdiği ifade edildi. Katılımcıların ilgi ve dikkatle takip ettiği seminerlerde yapılan sunumların aynı anda Kazak diline çevrilmesi ile Üniversite personelinin konu hakkında doğru ve etkin bilgi sahibi olması sağlandı.   

Prof. Dr. Şaziye Abdurrahmanoğlu, seminerini katılımcıların sorularını yanıtlayarak tamamladı.