Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği 18. Yıl Genel Kurul toplantısına katıldı22 Aralık 2018

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinin Gazi Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen 18. yıl genel kurul toplantısına katıldı. Programın açış konuşmasını Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş yaptı.

Toplantıda Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği, Avrasya İpekyolu Üniversiteler Birliği ve TÜRKSOY arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında: Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Kültür Coğrafyasında Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinin ana organizasyonunda düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan Türk Dünyası Kurultayları, Mimamr Sinan Uluslararası proje Olimpiyatları, Avrasya Mühendislik ve Mimarlık Üniversiteleri Proje Festivalleri ve Türk Dünyası Sempozyumlarının Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği, Avrasya İpekyolu Üniversiteler Birliği ile Kazakistan İnşaat ve Mimarlık Baş Akademisi müşterekliğinde yapılması ve hazırlık sürecine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Genel kurulda ayrıca Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinin Türk Dünyası Komisyonu Başkanlığına Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız seçildi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın Divan Başkanlığında gerçekleştirilen Genel kurulda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş yeniden Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanlığına seçildi.