Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 akademik yılı güz dönemi son senato toplantısı yapıldı28 Aralık 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinin 2018-2019 öğretim yılı güz dönemi son senato toplantısı Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın oturum başkanlığında, Türkistan Yerleşkesinde yapıldı.

28 Aralık 2018 Cuma günü Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmalarında Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov  ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar katılımcıların yeni yılını kutlayarak, iyi dilek ve temennide bulundular. Konuşmaların ardından  ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleşen akademik faaliyetlere katılarak derece alan öğretim üyeleri ve öğrenciler ödüllendirildi. 

Toplantı, Rektör Abdrasilov tarafından   senato gündem maddeleri hakkında ön bilgilendirme sunumu yapılarak başladı. İki ana gündem maddesi ve diğer meseleler bölümüyle devam eden senatoda, Üniversitemizin 2018 yılı mali ve destek hizmetleri faaliyetleri ile 2019 yılına yönelik mali ve destek hizmetlerinin planlanması ve onaylanması konusunda Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nurlan Batırbayev ve Doç. Dr.  Pusat Pilten sunum yaptı. Senatonun İkinci ana gündem maddesi, Manevi Yenilenme programı kapsamında gerçekleştirilmiş ve yapılması  planlanan kültürel ve sosyal faaliyetler hakkında ise Rektör Yardımcısı Dr. Emrekul Abuov rapor sundu. 

2018-2019 Akademik yılı 5. Senato toplantısında çok önemli kararlar ile birlikte, yüksek lisans, tez ve bilimsel araştırma projeleri konularının belirlenmesi ve 2018 yılında Doktora programlarında temel eğitim planlarında yapılacak değişiklikler görüşülerek karara bağlandı. ‘Bilim Kurulu’ yönergesi onaylandı.

 Toplantı değerlendirme konuşmalarının ardından sona erdi.