Ahmet Yesevi Üniversitesinden Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyine ziyaret 07 Ocak 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev’i ziyaret etti. Ziyarete Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman ile Proje Direktörleri Ali Çiviler ve Yıldız Uzakova da eşlik etti.

Ziyarette bu yıl Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği KonseyiTürk Üniversiteler Birliği dönem Başkanlığının Ahmet Yesevi Üniversitesine geçmesi nedeniyle Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi ile yapılacak ortak iş birliği faaliyetleri görüşüldü.

Ziyaret sonunda Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Kütüphanesine Ahmet Yesevi Üniversitesinin yeni yayınlarından hediye etti. Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev de Prof. Dr. Musa Yıldız ve Prof. Dr. Cengiz Tomar’a ziyaretleri için teşekkür etti ve plaket takdim etti.