Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Musa Yıldız Üniversite çalışanlarıyla bir araya geldi01 Şubat 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız  31 Ocak 2019 Perşembe günü Üniversitemizin Türkistan Yerleşkesinde görev yapan yönetici, akademisyen ve personel ile bir araya geldi. Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, TÜRTEP Başkanı  Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Pusat Pilten’in de eşlik ettiği toplantı Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı. 

Genel bir değerlendirmenin ardından  2019-2020 öğretim yılı faaliyetlerine ilişkin öneri,  görüş ve talepler değerlendirildi. 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi’nin hayatından zaman kavramını örnekleyerek, “sizler burada önemli bir görev icra etmektesiniz, sizlerden isteğimiz görev ve sorumluluğunuzun bilincinde zamanınızı iyi değerlendirerek, çalışmalarınızla Ahmet Yesevi Üniversitesinin başarısına katkı sağlamanız” şeklinde konuştu. 

Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, özellikle yurtdışında Türk personelin birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışması gerektiğine vurgu yaparak, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmelerini istedi. 

Toplantıda söz alan personelin kendi alanlarına yönelik iş ile işlemlere ait tespit ve önerileri hakkında yapılan görüşmelerden sonra, toplantı anısına toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.