Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Türkistan’da 01 Şubat 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül ile birlikte,  Kazakistan’ın Almatı ve Türkistan şehirlerinde üniversitemizin birimlerinde incelemelerde bulunmak üzere 29 Ocak - 2 Şubat 2019 tarihleri arasında bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, T.C Almatı Türk Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz ve Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesine yapmış olduğu ziyaretle başladığı Kazakistan programında, Avrasya Enstitüsünde “Ulu Bozkırın Hazineleri: Kazakistan’ın Yeni Arkeolojik Buluntuları” paneli ile devam etti. 

Mütevelli Heyet Başkan Prof. Dr. Musa Yıldız ve heyet 30 Ocak 2019 tarihlerinde üniversitemizin Türkistan yerleşkesine yaptığı ziyarette ise Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcıları tarafından karşılandı. Rektörlük makamında görüşmeler gerçekleştiren Başkan Yıldız, Ulu Bozkırın Yedi Unsuru Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı.   Türkiyeli öğrenciler ile akademik ve idari personel ile toplantı düzenledi. 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ile birlikte  1 Şubat Cuma günü Türkiyeli Öğrencilerle yapmış olduğu toplantıdaki konuşmasında,“Değerli öğrencilerimiz sizler bizim için çok değerlisiniz, sizler bize Yüce Allah’ın, Yesevi babamızın ve ailelerinizin emanetisiniz. Bizler burada sizlerin en iyi şekilde öğreniminizi tamamlamanız için gerekli her türlü imkanları sağlamaya çalışıyoruz. Sizlerden isteğimiz burada Türkiye’yi ve bizi en iyi şekilde temsil etmenizdir. Sizlerin başarınız bizim övünç kaynağımız olacaktır” şeklinde konuştu. Toplantı değerlendirme konuşmalarının ardından toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Programını tamamlayan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve heyet Türkistan’dan ayrıldı.