Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 Akademik Yılının Bahar Dönemi İlk Senato Toplantısı Yapıldı06 Şubat 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinin 2018-2019 öğretim yılı bahar dönemi ilk senato toplantısı Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın oturum başkanlığında Türkistan Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

5 Şubat 2018 Salı günü Rektörlük Binası Senato Salonunda yapılan toplantının açış konuşmasında Rektör Abdrasilov ve Rektör Vekili Tomar, bugüne kadar yapılan faaliyetler ve yapılması planlanan projeler hakkında birer değerlendirme konuşması yaparak senato gündemi maddelerini oylamaya sundular. Konuşmaların ardından Üniversitemizde, ulusal ve uluslararası alanda başarı kazanmış bazı akademisyenlere ödül takdim edildi. 

2018-2019eğitim öğretim yılıgüz dönemi sınav sonuçlarının görüşülmesi ve araştırma çalışmaları ile inovasyon altyapının geliştirilmesi ana gündem maddelerinin ele alındığı 6. Senato toplantısında bir çok önemli karar ile birlikte, akademik hareketlilik programının organizasyonu ve gerçekleştirilmesi, ders programları ve elektronik ders içerikleri yönergeleri gibi meseleler görüşülerek karara bağlandı. Ayrıca toplantıda, Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in 2019 yılını gençler yılı ilan etmesi münasebeti ile öğrenci yemekhanesinde öğrencilere uygulanan tabldot ücretinin 300 Tenge’den 250 Tenge’ye indirilmesi kararı alındı.  

 Toplantı değerlendirme konuşmalarının ardından sona erdi.