Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Öğrencilerle Bir Araya Geldi12 Şubat 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Üniversitemizde öğrenim gören Türkiyeli öğrenciler ile buluştu. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Bülent Şen de hazır bulundu. 

Prof. Dr. Cengiz Tomar konuşmasında öğrencilere görev ve sorumlukları hususunda değerlendirmelerde bulanarak, başarılı bir öğrenim için derslerin yanında bilimsel, kültürel ve sanatsal içerikli sosyal faaliyetlere de katılmaları gerektiğine vurgu yaptı. Özellikle seminer, sergi, konferans, sanat topluluğu aktiviteleri, yarışmalar ve diğer sahne sanatları ile Türkiye ve Türk dünyasındaki önemli kişiler, önemli günler ve haftalar ile ilgili faaliyetlere katılmalarını ve bu alanlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmelerini istedi. Rektör Vekili Tomar, ayrıca öğrencilerin derslerde ve sosyal etkinliklerde yüksek başarı elde edebilmeleri için bu alanlarda ihtiyaç duyulan alt ve üst yapının  kısa zamanda tesis edilmesi hususunda gerekli çalışmaları yapacaklarını da vurguladı.

Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ise konuşmasında öğrencilere, yabancı bir ülkede okuduklarının bilincinde olmaları gerektiğine dikkat çekerek, öğrencilerin hem üniversitenin mevzuatına hem de Kazakistan kanunlarına karşı sorumlu ve duyarlı olmaları gerektiğini dile getirdi.

Toplantı sonunda, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Bülent Şen tarafından 5 Şubat 2019  tarihinde yapılan 6. senato toplantısında öğrencilere yönelik alınan kararlar tebliğ edilerek değerlendirildi.