Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili '’Mühendislik ve Mimarlık mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği'’ adlı foruma katıldı18 Şubat 2019

 

 

Karadeniz Teknik ÜniversitesiMühendislik Fakültesi, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği, Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği ve TÜRKSOY iş birliğinde organize edilen "Mühendislik ve Mimarlık Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği" konulu forum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımıyla Trabzon’da yapıldı.Programa, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ve Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen forum’un moderatörlüğünü Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Hüsem yaptı. Forumda Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov ile Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Kazak Türk Üniversitesi Rektör Vekili ve Türk Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Prof. Dr. Cengiz Tomar konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov, Bakan Turhan'a, Türk dünyası kültür coğrafyasına yaptığı hizmetlerden dolayı "TÜRKSOY Üstün Hizmet Madalyası" takdim etti.

Karadeniz Teknik ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Prof. Dr. Düsen Kaseinov ve Prof. Dr. Cengiz Tomar'a katılımlarından dolayı teşekkür etti ve plaket takdim etti.