1. Uluslararası Kamu İç Denetim Konferansı Ankara’da Yapıldı28 Şubat 2019

Ahmet Yesevi Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) ve İç Denetim Koordinasyon Kurulu işbirliği ile düzenlenen,  1. Uluslararası Kamu İç Denetim Konferansı “Değişen Dünyada Dönüşen Denetim 4D" teması ile Ankara'da gerçekleşti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Komisyonu İç Denetim Genel Müdürü Manfred Kraff, Asya Kalkınma Bankası İç Denetim Genel Müdürü Hock Chye Ong, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu Başkanı İlhan Hatipoğlu ve KİDDER Başkanı Bahadır Topal’ın açış konuşmaları ile başlayan konferansa kamu kurumlarının iç denetim birimlerinden çok sayıda davetli katıldı. 

Konferansta “Gelişen Dünyada Değişen Yönetim İhtiyaçları ve Yönetimin Denetimden Beklentileri" başlıklı oturumda konuşan,Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız,Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı;  denetimde bağımsızlık ilkesi kavramının önemine vurgu yaparak, yönetimin denetimden beklentileri konusuna değindiler. 

Konferans süresince Ahmet Yesevi Üniversitesi yayınlarının tanıtıldığı bir stand açıldı ve katılımcılara Üniversitemiz hakkında bilgi verildi.

Konferans katılımcılara plaket takdimi ile sona erdi.