Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 Akademik Yılı 7. Senato Toplantısı Yapıldı08 Mart 2019

Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 Öğretim Yılı’nın  7. Senato Toplantısı yapıldı. 

7 Mart 2018 Perşembe günü Rektörlük Binası Senato Salonu’nda düzenlenen toplantısının açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın oturum başkanlığında Türkistan Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Toplantının açış konuşmasında; Rektör Abdrasilov ve Rektör Vekili Tomar, Üniversite  bünyesinde gerçekleşen faaliyetler hakkında bir değerlendirme yaparak Üniversite’nin Stratejik Plan ve Hedefleri konusunda çeşitli görüş ve öneride bulundular. Konuşmaların ardından Üniversite’nin ulusal ve uluslararası alanda başarı kazanmış bazı akademisyenlerine ödülleri takdim edildi. 

İki ana gündem maddesi üzerine gerçekleşen toplantıda; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umirbek Umbetov, “Mühendislik Bölümlerinin Dual Eğitim Sistemine Geçiş Hazırlıkları” hakkında rapor sundu. “Ahmet Yesevi Mesleki Koleji’nin Gelişim Hedefleri ve Eğitim Kalitesi” ikinci gündem maddesi hakkında ise Kolej Müdürü Altıbek Kenjaliev sunum yaptı.

2018-2019 Öğretim Yılı Yedinci Senato Toplantısında ayrıca ‘öğrenci kabul komisyonu başkanın tayin edilmesi’ ile  ‘üniversite kalite politikası’ onaylandı. Buna bağlı olarak gerektiğinde Üniversite yönetmelik ve yönergelerinde bazı değişikliklerin yapılması kararlaştırıldı. 

 Toplantı değerlendirme konuşmalarının ardından sona erdi.