Ahmet Yesevi Üniversitesi İle Türkistan Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İkili İşbirliği 12 Mart 2019


Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi  ile Türkistan Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, eğitim, öğretim ve bilimsel araştırmaların geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla  ikili işbirliği protokolü imzalandı. 
11 Mart 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene, Türkistan Milli Eğitim Müdürü İsatay Ömirzakulı, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Kazakistan Bilimler Akademisi Üyesi  Prof. Dr. Ualbay Ömirbaev’in yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. 
Rektör Abdrasilov konu ile ilgili yaptığı açıklamada Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak, bu tür ikili protokollere önem verdiklerini ifade ederek “Eğitim programlarını geliştirmek amacıyla 2018-2019 öğretim yılı içerisinde birçok kurum ve kuruluşla ikili işbirliği yaptık, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız bu protokol üniversitemize önemli katkı sağlayacaktır” diye konuştu. 
Törende değerlendirme konuşmalarının ardından mutabakat zaptı, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Türkistan Milli Eğitim Müdürü İsatay Ömirzakulı  tarafından imzalandı. Etkinlik, günün anısına hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.