Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Öğrenci Konseyi İle Buluştu20 Mart 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ile birlikte  “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma” programını tertip edilmesinde görev alan öğrencilerle buluştu. 19 Mart 2019 Salı günü Ahmet Yesevi Üniversitesi Yesi uygulama otelinde gerçekleşen yemekli toplantıdan önce otelin bahçesinde fidan dikim etkinliği yapıldı. 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Çanakkale Savaşı’nın önemine değindiği konuşmasında, “Değerli öğrenciler, tarihimiz açısından son derece önem taşıyan bu önemli günde görev alarak bu günü en iyi şekilde temsil ettiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum” dedi. Ahmet Yesevi Üniversitesinin, 850 yıl önce Hoca Ahmet Yesevi’nin İrfan mektebinin bir devamı niteliğinde olduğunu belirten Başkan Yıldız, bu geleneği yaşatmak için iki ülke tarafından desteklendiğini ve bu vesile ile yakın zamanda Türkistan şehrinin eyalet merkezi  yapıldığını dile getirdi. Yesevi adının bir marka haline geldiğine de dikkat çeken Başkan Yıldız, burada öğrenim gören Türk Dünyası gençlerinin iyi bir eğitim aldıklarını ve ülkelerinde iyi yerlere geldiklerini belirtti. 

Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ise öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmasında “Tarihimiz açısından çok önemli bir yere sahip olan ‘Çanakkale Zaferi'ni Kutlama ve Şehitleri Anma’ programında görev alarak bu anlamlı günü en iyi şekilde yaşattığınız için hepinizi tebrik ediyorum” dedi. Rektör Vekili Tomar, bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerde aktif olarak görev aldıkları için öğrencilere ayrıca teşekkürlerini sundu. 

Program günün anısına toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.