Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ahmet Yesevi Üniversitesinde29 Mart 2019

 

Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Mesleki Hareketlilik” projesi kapsamında 13-25 Mart 2019 tarihleri arasında  Ahmet Yesevi Üniversitesinde  staj programına katıldılar. 

Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Munise Özlü ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selma Can koordinatörlüğünde, MTAL Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümlerinden 14 öğrenci Üniversitemizin Tıp Fakültesi Hastanesinde iki hafta süresince  staj gördüler. Bölgedeki sağlık kurumlarını da gezen öğrenciler hem mesleki alanda deneyim ve tecrübe kazandılar, hem de gezi ve tanıtım programlarıyla üniversitemiz ve bölge hakkında bilgi edindiler.

Üniversitemizdeki stajlarını tamamlayan öğrencilere,  Rektör Vekili  Prof. Dr. Cengiz Tomar ile  Rektör Yardımcısı  Doç. Dr. Pusat Pilten katılım sertifikası takdim ettiler. Yedisu Lisesi temsilcileri ve öğrencileri Hoca Ahmet Yesevi ve Arslan Baba türbesi ile Türkistan’ın tarihi mekanlarını ziyaret ederek, Türkiye’ye dönüş yaptılar.