Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı öğrencileri evlerinde ziyaret etti04 Nisan 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden burslu öğrencilerimizin evine konuk oldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı, Öğrenci evleri ziyareti kapsamında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Yönetimi Ana Bilim Dalında Doktora çalışmasına devam eden Bağlan Yermahanov ve Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İngilizce Eğitimi Ana Bilim Dalında Doktora çalışmasına devam eden Zhanar Baimbetova Pernebaykızı ve diğer öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu, her zaman için öğrencilerin yanında olacaklarını, öğrencilerin kendilerine Yesevi Hazretlerinin emanetleri olduğunu söyledi. Sıcak bir karşılamanın ardından, Kazak öğrenciler Kazakistan yemekleri ikram ettiler.

 Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarını ve üniversitemize bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, Türkiye’de iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, evlerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Başkanlığın desteklerinden dolayı kendilerini gurbette hissetmediklerini ifade ettiler.