Ahmet Yesevi Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 8. Senato Toplantısı Yapıldı04 Nisan 2019

 

2018-2019 Eğitim-Öğretimyılının 8. senato toplantısı, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın oturum başkanlığında Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirildi.

“2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı öğrenci adaylarına üniversite tanıtımı, kariyer rehberliği ve mezunların istihdamı” ana gündem maddesiyle toplanan senatoda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umirbek Umbetov tarafından mevcut durum ve gelecek planlaması değerlendirildi. Üniversitenin tanıtım faaliyetleri önemi üzerinde durdu. Sadece ulusal değil uluslararası forumlarda ve olimpiyatlarda tanıtma ve standlı katılım çalışması yapılmasının önemi vurgulandı.Rektör Yardımcısı Umbetov ayrıca,bu yılki geleneksel Yesevi Sınav Olimpiyatlarına 7606 öğrencinin  katıldığını ve bu katılımın bir önceki yıla göre 2000’ne yakın bir artışla gerçekleştiğini açıkladı.

Toplantıda diğer konular bölümünde ise üniversitedeki sorunlar ve bunların çözüm önerileri tartışıldı. Ayrıca, üniversite başvuru ücretlerinin 2019-2020 öğretim döneminde düşürülmesi ve üniversitemizin kurumsal imajının uluslararası seviyede geliştirilmesi hakkında görüş ve düşünceler paylaşıldı. 

Mesleki Gelişim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Talant Buleev, kendi birim faaliyeti ile ilgili bir sunum  yaparak gelecek planlaması için iş kalitesinin yeterliliği konusu hakkında bilgi verdi. Senato toplantısı değerlendirme konuşmalarıyla sona erdi.