Ahmet Yesevi Üniversitesinde Kariyer Günü semineri08 Nisan 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Turizm ve Gazetecilik Bölümü öğrencileri Borabay Rixos Otel’in Mutfak Müdürü İzzet Ay ve İnsan Kaynakları Müdürü Nataliya Demidova öğrencilerle buluşdu. Turizm ve Gazetecilik Bölümü koordinesinde, “Kariyer Günü” adı altında düzenlenen etkinlik, 5 Nisan 2019 Cuma günü Sosyal Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. 

İlgili seminer kapsamında Turizm Bölümü öğrencilerine mesleki anlamda kendilerini geliştirebilme olanakları ve turizm sektörüne dair güncel bilgilendirmelerde bulunuldu. Turistlerin otel mutfaklarından beklentileri konusunda günümüz çağdaş otelcilik mutfak standartları ve  uygulamaları hakkında somut bilgi ve tecrübeler katılımcılar ile paylaşıldı.Ayrıca öğrenciler Rixos otellerindeki staj olanakları ile mezuniyet sonrası işe alım ve çalışma koşulları hakkında da sorular sorarak bilgi sahibi oldular. 

Seminer sonrasında katılımlarından dolayı Borabay Rixos Otel temsilcilerine  Turizm ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Türkmen  tarafından teşekkür belgeleri verildi.