Türkiye - Kazakistan Sağlık Haftası Programı Açılış Yaptı09 Nisan 2019

 

 Türkiye CumhuriyetiSağlıkBakanlığı tarafından Türkistan'da ortaklaşa Türkiye-Kazakistan Sağlık Haftası gerçekleştiriliyor. Türkistan Sağlık İl Müdürlüğü ve Ahmet Yesevi Üniversitesinin katkılarıyla düzenlenen program kapsamında Türkiye'den 18 uzman Türkistan'a geliyor. 

8-14 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında yapılacak Türkiye-Kazakistan Sağlık Haftası hakkında Türkistan Eyalet Valiliği Medya Merkezinde basın toplantısı düzenlendi. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan uzmanlar bir hafta süresince Göz Hastalıkları,Çocuk Cerrahi, Üroloji, Plastik Cerrahi, KadınDoğum, Anestezi, Kulak Burun Boğaz, Kadın Doğum, ÇocukHastalıkları ve Pediatri merkezinde hastaları ücretsiz  muayene edecek ve ameliyatlar yapacaklarını bildirdiler. Ayrıca "Radyoloji", "Acil Yardım ve TRIAJ Sistemi" konusunda eğitim seminerleri vereceklerini açıkladılar. Türk- Kazak kardeşliğinin pekiştirilmesi ve ikili işbirliklerin geliştirilmesi amacıyla düzenlediklerini belirten uzmanlar ileriki yıllarda daha kapsamlı olarak düzenleyeceklerini belirttiler. 

Basın toplantısının ardından Ahmet Yesevi ÜniversitesiKültür Merkezinde “Türkiye-Kazakistan Sağlık Haftası” programının açılış töreni yapıldı