Türkistan’da Devlet Memurları Okulu İlk Mezunlarını verdi11 Nisan 2019

 

Yaklaşık beş ay önce Ahmet Yesevi Üniversitesi  ile Kazakistan Kamu Hizmetleri Ajansı arasında ikili işbirliği anlaşması imzalanmıştı. Bu protokoller kapsamında iki kurum arasında devlet memurları okulu kurulmuş ve pilot uygulama olarak üniversitemiz bünyesinde öğrenim gören 15’e yakın öğrenci eğitime başlamıştı. Başarı ile sürdürülen devlet memurları okulu beş aylık eğitiminin ardından ilk mezunlarını verdi. 

Mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. 11 Nisan 2019 Perşembe günü Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Kamu Hizmetleri Ajansı Türkistan Eyaleti Daire Başkanı Galım Tursınbayev ve Türkistan Eyalet Valiliği Kadro Bölüm Başkanı Ahmet Sakbayev katılarak öğrencilere sertifikalarını takdim ettiler. 

Törende konuşan Rektör Abdrasilov, üniversitemiz ile kamu hizmetleri ajansının ortaklaşa düzenlediği devlet memurları okulu, beş aylık eğitimin ardından başarı ile sonuçlandığını söyledi. İlk olarak Ahmet Yesevi  üniversitesinde uygulandığına vurgu yapan Rektör Abdrasilov, “Kamu hizmetleri ajansı ile ikili iş birliği yaptığımızda bu alanda bir okul açmayı planlamıştık bugün bu işbirliğinin bir neticesi olarak öğrencilerimiz mezuniyet sertifikalarını veriyoruz. Burada almış oldukları eğitimle öğrencilerimiz iş  hayatına hazır hale geldiler. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz”dedi.

Rektör Vekili Tomar ise Devlet Memurları Okulunun üniversitemiz için çok önem arz ettiğini belirterek,“21 yüzyılda Üniversite eğitimi farklı bir boyuta gelmiş durumda, üniversite eğitiminin yanında kendinize ekstra bir şeyler katmanız gerekiyor, yapılan bu uygulama ile bu başarıyı sağlayabileceğinize inanıyorum”dedi.  Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları birer  marka haline gelmesi gerektiğine vurgu yapan Rektör Vekili Tomar, “Bu programı daha da geliştirip dünyanın her tarafında yaşıtlarıyla rekabet edecek Yesevi mezunları verebiliriz” dedi.