Ahmet Yesevi Üniversitesinde Akademisyenler Ödüllendirildi12 Nisan 2019

 

Kazakistan’da  12 Nisan bilim günü münasebeti ile üniversitemizde bilim, eğitim ve inovasyon çalışmalarına katkı sağlayan akademisyenlere ödül verildi. 

2018-2019 eğitim-öğretim yılında uluslararası dergilerde bilimsel çalışmalar yapan akademisyenlere, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Etkinlik, 12 Nisan 2019  Cuma günü Rektörlük Senato salonunda gerçekleştirildi. 

Törende konuşan Rektör Abdrasilov Bilimsel çalışmaların üniversitelerin aynası olduğuna dikkat çekerek “Üniversitelerin uluslararası reytinglerde üst seviyelere çıkabilmesi için bilimsel araştırmalar çok önem arz etmektedir. Bu alanda başarı sağlayan akademisyenleri tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 

Rektör Vekili  Tomar ise bilimsel çalışmalarda batı toplumlarının çok geliştiğini ifade ederek, üniversite olarak sadece öğretime dayalı değil, çağdaş eğitim anlayışı ile  bilimsel çalışmalarda uluslararası alanda rekabet edebilecek bir eğitim sistemi benimsediklerini söyledi.