Prof. Dr. Casim Avcı ve Dr. Öğretim Üyesi Kâmil Yaşaroğlu Ahmet Yesevi Üniversitesinde16 Nisan 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ile TİKA destekli “Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” projesi kapsamında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  öğretim üyesi Prof. Dr. Casim Avcı ve  Dr. Öğretim Üyesi Kâmil Yaşaroğlu Ahmet Yesevi Üniversitesinde bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi. 

1-13 Nisan 2019 tarihleri arasında, Üniversitemizin Beşeri Bilimler Fakültesi İlahiyat Bölümünde ders ve seminerler veren, İslam Tarihi Anabilim Dalı öğretim görevlisi Prof. Dr. Casim Avcı, “Hadis Tefsir, Din Felsefesi, Kazak Halkının Kültürel Unsurları” konularında, Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğretim Üyesi Kâmil Yaşaroğlu ise “Tasavvuf, İslam akımları, İslam Hukuku, Kazak Din Adamları, Kazak Halkının Kültürel Değerleri” konularında İlahiyat Bölümü hoca ve öğrencilerine  bilgi birikim ve deneyimlerini paylaştılar.

Üniversitemizdeki akademik programını tamamlayan Prof. Dr. Casim Avcı ve  Dr. Öğretim Üyesi Kâmil Yaşaroğlu’na Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar teşekkür belgesi takdim etti.