Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Finansal Araçlar” Semineri19 Nisan 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda ve TİKA destekli “Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” projesi kapsamında akademik çalışmalarda bulunmak üzere gelen Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güçlü Okay “Finansal Araçlar” konulu bir seminer verdi. 

Ahmet Yesevi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Enstitüsü’nde akademik çalışmalara katılım sağlayan Doç. Dr. Güçlü Okay’a Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar Teşekkür Belgesi takdim etti. 8-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Üniversitemizde misafir öğretim üyesi olarak ders ve seminerler veren Doç. Dr. Güçlü Okay, Finans ve İşletme bölümlerinde para, para yönetimi ve güncel yaklaşımları  konularında bilgi birikim ve deneyimlerini aktardı.

Doç. Dr. Okay ayrıca, 19 Nisan 2019 Cuma günü “Finansal Araçlar” konulu bir seminer verdi. Özellikle finansal yönetimin küreselleşen ekonomiler açısından günden güne artan önemine vurgu yapan Okay, finans piyasalarındaki fon ve sermaye akışı ve bu akışa aracılık eden araç ve kurumlar hakkındaki bilgilerini öğrencilerle paylaştı. Borsa kavramı kapsamında spot piyasa işlemlerinin yanı sıra tüm dünyada daha da yaygınlaşmaya başlayan vadeli işlem piyasalarına da değinen Okay, son olarak 2008 yılındaki ABD merkezli mortgage krizi ve ileriki dönemde bu krizin ülke ekonomilerine yansımaları üzerinde durdu.