Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta Ahmet Yesevi Üniversitesinde 26 Nisan 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda ve TİKA destekli “Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” projesi kapsamında akademik çalışmalarda bulunmak üzere gelen Sağlık Bilimleri  Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta Türkistan Yerleşkesinde bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.  

15-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Üniversitemizin Tıp Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak ders ve seminerler veren Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta, ‘Karın Ön Duvarı Fıtıkları, İnce Bağırsak Hastalıkları ve Perianal Bölge Hastalıkları’  konularında bilgi birikim ve deneyimlerini paylaştı. 

Üniversitemizdeki çalışmaları çerçevesinde çeşitli ameliyatlara da katılım sağlayan Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta 25 Nisan 2019 Perşembe günü Tıp Fakültesi konferans salonunda Kasık Fıtıkları konulu bir seminer verdi. Kasık fıtığının en sık yapılan ameliyatlar olduğuna vurgu yaparak, “Günümüzde kasık fıtığı cerrahisi kapalı (laporoskopik) ve açık olarak başarı ile yapıldığını” söyledi. 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar düzenledikleri yemekli toplantıda Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta’ya teşekkür belgesi takdim ettiler.