Prof. Dr. Derviş Yılmaz ve Dr. Öğretim Üyesi Gülbahar Ustaoğlu Ahmet Yesevi Üniversitesinde29 Nisan 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA destekli proje kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Derviş Yılmaz ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Gülbahar Ustaoğlu Türkistan yerleşkesinde bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi. 

19-27 Nisan 2019 tarihleri arasında, Üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesinde ders ve seminer veren,  Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ana bilim dalı uzmanı Prof. Dr. Derviş Yılmaz ve Periodontoloji anabilim dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi  Gülbahar Ustaoğlu, diş çekimi operasyonu, kronik periodontitis, klinik tanı, tedavi prensipleri, kronik periodontitisin cerrahi tedavisi, çene kırıkları tedavisi, temporomandibular eklemin hastalıkları tanı ve tedavi prensipleri, çenelerin odontojenik tümörleri, trigeminal sinirin nevraljisi, çene yüz bölgesinin rekonstrüktif ameliyatı ve plastik cerrahi planlaması ve ortognatik operasyon konularında bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. 

Üniversitemizdeki akademik programını tamamlayan misafir öğretim üyesi Prof. Dr. Derviş Yılmaz ve Dr. Öğretim Üyesi  Gülbahar Ustaoğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.