Ahmet Yesevi Üniversitesinde Diş Hekimliği, Çene ve Kemik Cerrahisi Metodolojik Yaklaşımları Sempozyumu02 Mayıs 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde  “Diş Hekimliği, Çene ve Kemik Cerrahisi Metodolojik Yaklaşımları” sempozyumu düzenlendi. Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen sempozyuma, Kazakistan, Rusya ve Özbekistan’dan bilim insanları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamalbek Berkinbayev, sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere ve  dünyanın çeşitli bölgelerinden katılım sağlayan bilim insanlarına teşekkür etti.  

Akabinde söz alan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz, fakültelerinin Kazakistan’da faaliyet gösteren ilk Diş Hekimliği Fakültesi olduğuna vurgu yaparak, “Göreve başladığımızda Tıp Fakültesine bağlı bölümümüzü 2017 yılında Diş Hekimliği Fakültesi olarak hizmete açtık. Eğitim müfredatını Bolonya sistemine uygun hale getirdik. Amacımız öğrencilerimizin hem değişim programlarıyla Türkiye ve Avrupa’ya gidebilmelerini sağlamak hem de öğrenimini tamamladıktan sonra istedikleri ülkede çalışabilmesini sağlamaktır” diye konuştu 

29-30 Nisan 2019 tarihlerindeiki oturum ve iki master class olarak düzenlenen “Diş Hekimliği, Çene ve Kemik Cerrahisi Metodolojik Yaklaşımları” sempozyumu değerlendirme ve sonuç oturumu ile sona erdi.