Prof. Dr. Ferruh Yücel Ahmet Yesevi Üniversitesinde06 Mayıs 2019

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferruh Yücel, Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesinde  iki haftalık ders ve seminer programını tamamladı.

TİKA'nın desteklediği ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığının koordine ettiği  proje kapsamında misafir öğretim üyesi olarak Türkistan'a gelen Prof. Dr. Yücel, Tıp Fakültesi, İnsan Morfolojisi ve Fizyolojisi Bölümü öğretim elemanlarına Stereological Applications as aQuantitative Tool in Biomedical Researches/Biyomedikal Araştırmalarda Kantitatif Araç Olarak Kullanılan Stereolojik Uygulamalar” konulu bir seminer verdi. Seminerde Prof. Dr. Yücel, Anatomi ve Histoloji Anabilim Dallarında yapılacak bilimsel yayınların nasıl yapılması gerektiğini ve hangi kantitatif yöntemlerden yararlanılabileceğini uygulamalı olarak gösterdi. Prof. Dr. Yücel ayrıca, İnsan anatomisi, kranial sistem, limbik sistem ve stereolojide kullanılan en etkin yöntemler konularında bilgi ve tecrübelerini paylaştı. 

22 Nisan - 4 Mayıs 2019 tarihleri arasında bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştiren Prof. Dr. Ferruh Yücel’e Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar teşekkür belgesi takdim etti. Programını tamamlayan Yücel, Türkiye’ye dönüş yaptı.