Ahmet Yesevi Üniversitesinden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam’a ziyaret07 Mayıs 2019

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak atanan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Dr. Serdar Çam’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, TÜRTEP Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Buluç ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin de eşlik etti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, TİKA'nın Balkanlar'dan Ortadoğu'ya, Afrika'dan Latin Amerika'ya, Güney Asya'dan Pasifik'e ve Türk Dünyasındaki pek çok ülkede ihtiyaç duyulan alanlarda istihdama, eğitime, sağlığa, kadınlara ve çocuklara dair pek çok başarılı projeye imza attıklarını ve gönül coğrafyamızdaki bu başarılarla gurur duyduklarını dile getirdi. 

Prof. Dr. Musa Yıldız, Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam’a Türkiye’nin kendine özgü tarihi ve vakıf medeniyetinin oluşturduğu kadim geleneğinden kaynağını alan yardım felsefesini Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinde de başarılarla devam etmesi temennisinde bulundu.