Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı OSTİM Başkanını ziyaret etti09 Mayıs 2019

 

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız OSTİM Organize Sanayi BölgesiBaşkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti. Ziyarete İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kala ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin de eşlik etti.

OSTİM'in Kazakistan'daki iş ilişkileri hakkında bilgi verenOrhanAydın: "Kazakistan'ın güneyinde Çimkent şehrinde OSTİM'in irtibat ofisi var. Hoca Ahmet Yesevi hazretlerinin bulunduğu Türkistan bölgesinde bulunan OSB'ye tabelamızı astık. Güney Kazakistanda da bir proje ofisimizi açtık. Bizim gönlümüzü birleştiren bu 2 ofis, aynı zamanda ticaretimizi ve iş birliğimizi de geliştirdiği için bu çabayı çok önemsiyoruz.Kazakistan ile iş birliği, firmalarımız, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli bir noktadadır. Köklerimizin ve ortak değerlerimizin bulunduğu Kazakistan, bütün firmalarımız için son derece kıymetlidir " dedi.

Ziyarette Ahmet Yesevi Üniversitesi ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi arasında yapılabilecek işbirliği faaliyetleri görüşüldü.

Ziyaret sonunda Prof. Dr. Musa Yıldız, Orhan Aydın’a Ahmet Yesevi Üniversitesinin yayınlarından hediye etti.