Ahmet Yesevi Üniversitesinde Öğrencilerle İftar Yemeği 24 Mayıs 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesi Öğrenci Yemekhanesinde Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten tarafından iftar yemeği verildi. 2019 Ramazan ayı etkinlikleri kapsamındaki iftar yemeğinde 800’e yakın öğrenci oruç açtı.

İftar programına Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov olmak üzere rektör yardımcıları, fakülte dekanları, akademisyenler ve personeller de iştirak etti.  Ramazan ayının sevinç ve huzurunun bir arada paylaşıldığı  iftar yemeğine Türk dünyası öğrencileri yoğun olarak katılım gösterdi. Türk dünyasının çeşitli bölgelerinden gelen öğrencilere,  birlik ve beraberlik içeresinde  milli ve manevi değerlerimizin idraki yeniden  yaşatıldı. 

Kültür birliğimizin zihinlerde yer etmesine yol açan ve maneviyatın gelişimini sağlayan iftar programında öğrenciler hoşgörü,  sevgi ve dayanışma içerisinde olmanın gururunu paylaştılar. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar programları, Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından Türkistan’da  öğrencilerin ve  yöneticilerin katılımları ile sürdürülüyor.